Kateřina Rudolfová

Bylinky v péči o vlasy

Tady najdete bylinky, doplnění k videu o masáži pokožky.😉
Rozdělení je mastné, suché vlasy, padání, lupy, citlivá pokožka. 🙂
 
Za mě si myslím, že nejlepší pro každého je přesně ta bylinka/y, která člověka přitáhne. Sama se tím řídím a bylinky na vlasy vybírám pocitově, protože se mění i potřeby pokožky i vlasů. Doporučuji to i vám, naciťte si jakou bylinku/y vaše vlasy chtějí. První co vás napadne je ta pravá pro vás.
 
Pokud víte, že nějakou bylinku nesnesete máte na ni alergii, tak ji nedávejte ani na pokožku, vlasy. Já se třeba vyhýbám zázvoru, přestože je doporučován při vypadávání vlasů, tak si ho na vlasy nedám, protože mi nedělá dobře ani vnitřně.
 
Oplach vlasů: 2-3 lžíce zalijte 300-400ml vroucí vody, nechte louhovat minimálně 20min. Ideálně zalijte večer a ráno umyjte vlasy, jako poslední je oplach, který už se nesplachuje a zůstává na vlasech.
 
Můžete použít dvě misky, jednou si lít výluh na vlasy a masírovat pokožku, zároveň chytáte oplach do druhé misky, několikrát zopakujte.
 
Vlasové tonikum: 1-2 zarovnané lžíce zalít vroucí vodou 100 ml, louhuje se stejně jako oplach. Dáte do lahvičky se špičkou(např. velmi důkladně vymytá od chem. barev), nebo do lahvičky s rozprašovačem.
 
Aplikujete po pěšinkách a masírujete, můžete uchovat 3-5 dní v lednici a každý den aplikovat na pokožku a masírovat.
 
Pokud začne být oplach zakalený, tak už jej nepoužívejte. Většinou po 5 dnech už není vhodné tonikum používat, začínají se množit mikroorganismy a ty na pokožce mít nechcete.
 
V případě kořenů je nutné povařit 20-30 min. po odstavení můžete přidat další bylinky- listy, květy.
 
Při maštění vlasů jsou vhodné tyto bylinky: – máta, meduňka (za mě nejúčinnější bylinky při maštění pokožky), kopřiva, šalvěj, přeslička, podběl, mateřídouška, rozmarýn, řebříček, heřmánek, levandule, růže, citronová tráva, dubová kůra, pampeliška list i kořen.
 
Při padání vlasů: – kopřiva, rozmarýn, bříza, chmel, zázvor, káva- voda, přeslička, řebříček, tymián, levandule, lopuch kořen, růže, citronová tráva, heřmánek, lékořice kořen, kadeřavá petržel, amla, bhringraj.
 
Suché vlasy: – kopřiva, bez černý, divizna, lípa, lopuch-i jako prevence roztřepených konečků, proskurník kořen i nať, růže, sléz maurský, kostival, přeslička, aloe vera, pískavice řecké seno.
 
Lupy: – neem, cassie, kopřiva, chmel, levandule, máta, meduňka, sléz maurský, citronová tráva, dubová kůra, pampeliška list i kořen, řebříček, aloe vera, lopuch.
 
Citlivá a podrážděná pokožka: – cassie, kopřiva, měsíček, heřmánek, levandule, sléz maurský, dubová kůra, divizna, lípa, řebříček, aloe vera.
 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *